Pasivní dům Valtice

Západ slunce s výhledem na vinice.

Nádherný pasivní dům, který je pro nás ztělesněním harmonie a klidu, se nachází na unikátním pozemku s krásným výhledem na vinice, město Valtice, zámek a kolonádu na Reistně. Luxusní výhled je největší devízou tohoto pozemku a my jsme dostali za úkol jej dokonale využít.

 

Jedinečný výhled si zaslouží jedinečné nápady.

Proto jsme se rozhodli do druhého patra umístit rozlehlý ochoz s terasou, který poskytuje fascinující výhled takřka kolem dokola. Ten pocit při západu slunce se sklenkou vína je neopakovatelný. Ochoz je bez diskuze výrazný designový, ale také vysoce funkční prvek. Kromě dokonalého výhledu na tři světové strany slouží v létě jako perfektní stínění velkých prosklených ploch v přízemí před ostrým letním sluncem. A že jsou skutečně velké, dokazuje i fakt, že se jedná o naše dosud největší bezrámové zasklení (výška 2,7 m, délka 5 m a hmotnost 1300 kg). Záležitost je to náročná, ale ničím nerušené propojení domova s nádhernou přírodou stojí za to.

Máme velikou radost, že tato působivá stavba pochází z naší dílny od samotné architektonické studie přes stavební povolení, zpracování projektu pro Novou zelenou úsporám až po samotnou realizaci stavby.

Gerardo Alvarez

It has been a pleasure to work with EM3 Drevostavby. This company is very professional and trustable. Everything was always said in advance and nothing was hidden. This makes working with them easier and faster. They are opened minded and flexible. If I would build another house I would contact them again.