INFO@EM3.CZ +420 702 279 370 Facebook  Pinterest

Dřevostavba Ochoz u Brna

Bydlení v přírodě s nádherným výhledem.

Dům se nachází v Ochozi u Brna s krásným okolím Moravského krasu. Stavbu jsme prováděli od architektonické studie, projekt pro stavební povolení, statický výpočet dřevěné konstrukce až po kompletní realizaci.

Cílem bylo vytvořit energeticky úspornou dřevostavbu tradičního tvaru s moderním nádechem a z přírodních materiálů. Hlavní hmota domu je archetyp venkovského domu v Moravském krasu se sedlovou střechou.

Zajímavým architektonickým prvkem je modřínový roštový obklad,
který přechází i přes okna a dveře až na střechu.

Nosná dřevěná konstrukce domu je provedena systémem „two by four“. Stěny jsou navrženy v difúzně otevřené skladbě s vloženou tepelnou izolací ze slaměných balíků. Netradiční je založení domu jen na osmi základových patkách a vytvoření provětrávané mezery pod domem. V domě je větrání vzduchu s rekuperací. Hlavním zdrojem tepla je krb na dřevo a jako doplňkový zdroj je elektrokotel. Do budoucna je počítáno s umístěním fotovoltaiky na jižní stranu sedlové střechy.

Přemýšlíte o vlastní dřevostavbě?

Kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme s návrhem i realizací. Napište nám na e-mail info@em3.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 702 279 370 a domluvme si nezávaznou konzultaci.

Copied!