Dřevostavba v Ochozi u Brna

Bydlení v přírodě s nádherným výhledem.

Z přírodních materiálů a s láskou. Tak jsme stvořili tuto výjimečnou energeticky úspornou dřevostavbu na okraji Moravského krasu. Snoubí v sobě tradiční archetyp místního venkovského domu se sedlovou střechou i moderní designové prvky.

Na první pohled zaujme krásný modřínový roštový obklad, který přechází přes okna a dveře až na střechu.

Ale hezky od začátku. Na cestě od architektonické studie přes projekt, stavební povolení až po kompletní realizaci jsme ušli velký kus cesty..

S ohledem na ztíženou dostupnost místa výstavby jsme zvolili vytváření konstrukčního systému přímo v místě stavby metodou „two by four.“

Ve snaze minimalizovat kopání ve skalnatém podloží jsme navrhli úzkou stavbu kopírující vrstevnici svahu a snažili se eliminovat mohutné betonové základy. Rozhodli jsme se založit budovu jen na osmi základových patkách a vytvoření provětrávané mezery pod domem. Líbí se vám výsledek? Teď už víte, že s námi může vaše vysněné útočiště vzniknout téměř kdekoli.

Větrání domu zajišťuje rekuperace a vytápění krb na dřevo, který dokresluje celkovou atmosféru domu. Jako doplňkový zdroj tepla pak poslouží elektrokotel. A jak efektivně využít jižní stranu sedlové střechy? Jednoduše. Plánujeme zde do budoucna umístit solární panely pro výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Ekologické smýšlení do tohoto kouzelného místa zkrátka tak nějak patří.