Pasivní dřevostavba v Dubňanech

Moderní způsob ekologického a úsporného bydlení

Pasivní dřevostavby jsou trendy a nabízí kromě ekologického a šetrného způsobu bydlení ještě jednu výhodu. Tou je možnost čerpat dotace. Stavbu tohoto krásného pasivního domu jsme pro klienta zrealizovali včetně dokumentace pro dotace Nová zelená úsporám.

Dům jsme navrhli jako dvě hmoty rozlišené i materiálově. Horní dřevem obložená je klidová zóna s ložnicemi a koupelnou. Dolní hmota s bílou fasádou je zónou aktivní s obývacím pokojem. Pro naše domy je typické propojení s terasou a zahradou. I v tomto domě jsou velká fixní zasklení, aby výhled do okolí nebyl ničím rušen.

Samotná stavba je založena na železobetonové desce uložené na vrstvě pěnoskla. První a druhé podlaží dřevostavby jsme vystavěli oblíbeným systémem „two by four“ s difuzně otevřenou skladbou obvodových stěn.

K pasivnímu domu samozřejmě patří pokrokové úsporné technologie. My jsme zvolili řízené větrání vzduchu s rekuperací, fotovoltaické panely, které jsou hlavním zdrojem energie, a tepelné čerpadlo vzduch – voda.

Zakládáme si na důkladném řešení a zpracování i nejmenších detailů. U pasivních domů to platí dvojnásob zejména u technických a technologických řešení.