Jak v EM3 pracujeme

Dřevěná stavba roku

Navrhujeme a realizujeme především moderní nízkoenergetické a pasivní dřevostavby v Jihomoravském kraji a na Vysočině. 

Důležitou roli hraje nejen architektura a design ale i funkčnost dřevostavby a ekonomika. Snažíme se maximálně využít potenciál pozemku – výhled, světové strany, svažitost.

Jsme si vědomi zodpovědnosti, kterou nám vkládáte do rukou. A víme, že nestavíme jen dům, ale především váš domov. Takový, v jakém se budete cítit dobře a žít v harmonii.

Umíme v tom chodit

Pomůžeme vám s výběrem pozemku
Navrhneme architektonickou studii
Vyřídíme dotace a všechna povolení, vyjádření, souhlasy i běhání po úřadech

Kdy nás oslovit?

Čím dříve nás oslovíte, tím lépe. Nejlépe ještě před vlastní koupí pozemku.

Zhodnotíme vhodnost orientace, odhadneme náklady spojené s technickými komplikacemi, zakládáním a přípojkami inženýrských sítí, prostudujeme omezení územního plánu a různá ochranná pásma. 

Také upozorníme na problémy s úřady v dané lokalitě a poradíme s nezbytnými administrativními kroky.

Zajímá vás, jak vypadá spolupráce s námi krok za krokem?

V EM3 jsme o krok napřed

Úzká vazba a neustálá spolupráce mezi architekty, statiky a tesaři nám dává nedocenitelnou zpětnou vazbu. Díky ní posouváme naši práci neustále vpřed.
Pracujeme s obnovitelnými materiály, lokálními výrobci a surovinami. Je pro nás důležitá udržitelnost, zdraví, nové technologie, ale zároveň i selský rozum.
Pro naše zákazníky jsme vždy k dispozici a během práce s nimi aktivně komunikujeme. K výzvám se stavíme čelem a umíme je řešit.
Pracujeme jako jeden tým od prvních skic až po předání klíčů od dokončené stavby.
U každé budovy provádíme kontrolní test neprůvzdušnosti (tzv. blowerdoor test). Neprůvzdušnost je klíčová vlastnost pro dlouhou životnost dřevostaveb. Zabraňuje vzdušné vlhkosti vniknout do konstrukce.
Na čem se domluvíme, to platí. Slušnost a férové jednání k naší práci prostě patří. I to je jeden z důvodů, proč se nám podařilo získat hezké reference.

Difuzně otevřená skladba stěn

Pasivní dům Adamov

Skladba stěn výrazně ovlivňuje životnost stavby. Difúzně otevřená skladba dokáže propustit případnou vlhkost směrem ven z domu, což u difuzně uzavřených skladeb (s polystyrenem) není možné.  

V případě, že by v průběhu užívání domu došlo k porušení parotěsné vrstvy, nemohla by případná vlhkost odcházet přes venkovní obálku domu ven. Proto od nás čekejte jen difuzně otevřenou skladbu stěn.

Každá zakázka je individuální

Pasivní dům Adamov

Liší se vašimi požadavky, rozpočtem i místem. Aby mohla být naše spolupráce úspěšná, musíme si na začátku stanovit maximální realistický rozpočet a ten si hlídat po celou dobu projektové přípravy.
V rozměrech domu je lepší se držet při zemi, aby v rozpočtu zbyly peníze na vyladěný interiér. Ten nás obklopuje a dělá nám radost.

Jak dlouho to trvá?

Strávíme spolu asi více času, než si myslíte. I my chceme, abyste mohli bydlet co nejdříve. Přistupujeme k práci zodpovědně a abychom dospěli k ideálnímu řešení, chce to čas, utříbit si požadavky a priority.


Architektonickou studii míváme za měsíc nebo dva, projekt pro stavební povolení za tři měsíce a po úřadech běháme i dva měsíce. Ale umíme v tom chodit.

Líbí se vám naše práce?