Ochoz u Brna 454
664 02
IČ: 01841122

info@em3.cz

Ing. Roman Musil
702 279 370

Ing. Jitka Musilová
702 279 329

PROJEKTY

REALIZACE

STATIKAdřevostavba dřevostavba

PRÁVĚ STAVÍME - PASIVNÍ DŮM Z CLT PANELŮ BABICE NAD SVITAVOU


Přízemní dřevostavba obdélníkového tvaru. Konstrukce stěn je z masivních křížem lepených dřevěných CLT panelů. Střecha je tvořena dřevěnými příhradovými vazníky. Založení stavby je na železobetonové desce na loži z pěnoskla.
dřevostavba dřevostavba

NÍZKOENERGETICKÝ DŮM ČERNÉ NA BÍLÉM LAZINOV


Stavbu nízkoenergetického domu "Černé na bílém" jsme prováděli od návrhu po kompletní realizaci. Základem koncepce je jednoduché hmotové řešení dvou kvádrů zastřešených tradiční sedlovou střechou ozvláštněné vyložením druhého podlaží do prostoru. První podlaží je zděné ze ztraceného bednění a horní stavba včetně vyložení je řešena jako dřevostavba.
Promyšlené umístění prosklených ploch jak ve fasádě, tak ve střeše má nejen velmi výrazný výtvarný účinek, ale současně zprostředkovává vizuální kontakt s okolní krajinou.
Odkazem na okolní tradiční architekturu je materiálové řešení, které využívá modřínového překládaného obkladu a bílé omítané fasády.
dřevostavba dřevostavba dřevostavba

PASIVNÍ DŘEVOSTAVBA V DUBŇANECH


Pasivní dřevostavbu v Dubňanech jsme prováděli včetně projektové dokumentace pro stavební povolení a pro dotaci Nová zelená úsporám. Stavba je založena na železobetonové desce uložené ve vrstvě pěnoskla. První a druhé podlaží dřevostavby bude tvořit systém two by four s difuzně otevřenou skladbou obvodových stěn. V domě je navrženo řízené větrání vzduchu s rekuperací. Hlavním zdrojem dodané energie jsou fotovoltaické panely umístěné na střeše domu a tepelné čerpadlo vzduch-voda. Klademe velký důraz na správné zpracování detailů, jak po stránce technické, tak i estetické.
dřevostavba dřevostavba

DŘEVOSTAVBA OCHOZ U BRNA

Dům se nachází v Ochozi u Brna s krásným okolím Moravského krasu. Stavbu jsme prováděli od architektonické studie, projekt pro stavební povolení, statický výpočet dřevěné konstrukce až po kompletní realizaci. Cílem bylo vytvořit energeticky úsprnou dřevostavbu tradičního tvaru s moderním nádechem a z přírodních materiálů. Hlavní hmota domu je archetyp venkovského domu v Moravském krasu se sedlovou střechou.

Zajímavým architektonickým prvkem je modřínový roštový obklad, který přechází i přes okna a dveře až na střechu.

Nosná dřevěná konstrukce domu je provedena systémem „two by four“. Stěny jsou navrženy v difúzně otevřené skladbě s vloženou tepelnou izolací ze slaměných balíků. Netradiční je založení domu jen na osmi základových patkách a vytvoření provětrávané mezery pod domem.

V domě je větrání vzduchu s rekuperací . Hlavním zdrojem tepla je krb na dřevo a jako doplňkový zdroj je elektrokotel. Do budoucna je počítáno s umístěním fotovoltaiky na jižní stranu sedlové střechy.


dřevostavba dřevostavba

PASIVNÍ DŮM VALTICE


Dům je umístěn na pozemku s krásným výhledem na vinice, město Valtice, zámek a kolonádu na Reistně. Kolem domu byl navržen ochoz a prostorná terasa, aby si majitelé mohli tento úžasný výhled z druhého patra při západu slunce dosyta vychutnávat. Zároveň ochoz slouží jako stínění před letním sluncem velkých prosklených ploch v přízemí.

Dům jsme prováděli od architektonické studie, projektu pro stavební povolení, projektu pro Novou zelenou úsporám až po realizaci. Na této stavbě jsme prováděli naše dosud největší bezrámové zasklení (výšky 2,7 m, délky 5 m a hmotnosti 1300 kg). Ničím nerušené propojení interieru s exteriérem a spokojenost investorů stoji za to.


dřevostavba dřevostavba

PŘÍSTAVBA WELLNESS A GARÁŽE
dřevostavba

DŘEVOSTAVBA ČERNÁ HORA

Na dřevostavbu v Černé Hoře jsme prováděli statickou část projektové dokumentace a realizaci hrubé stavby.Projekty i realizace dřevostaveb provádíme hlavně v lokalitách Brno, Jihomoravský kraj a Vysočina.
Dřevostavby Brno nízkoenergetické dřevostavby pasivní dřevostavby pasivní domy dřevostavby nízkoenergetické domy dřevostavby cena dřevostavba svépomocí hrubá stavba statika dřevěných konstrukcí realizace dřevostaveb projekty dřevostaveb konstrukce dřevostavby dřevostavba cena projekt rodinného domu montované stavby design a architektonická studie Ing. Jitka Musilová Ing. Roman Musil Nová zelená úsporám studie projekt stavební povolení výběr pozemku pro stavbu energeticky úsporné ekologické dřevostavby rychlá výstavba moderní dřevostavby rekonstrukce půdní vestavby přístavby technologie two by four dům na míru projekt stavby zdarma individuální návrh stavby dřevostavba na klíč technologie two by four